• chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
poniedziałek, 30 listopada 2020
ZAWODY STRAŻACKIE - CZERNA 2015 Drukuj
sobota, 09 maja 2015
W sobotnie popołudnie 9 maja 2015 roku boisko sportowe w Czernej, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa nasz klub piłkarski w gminie LZS Orzeł, tym razem stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Żukowice.

Zanim jednak rozpoczęły się zawody odbyła się uroczysta msza św. polowa w intencji strażaków z Gminy Żukowice. Msze odprawił ks. Edward Białas z parafii p.w. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim. Po wspomnianej mszy odbyła się część główna – zawody strażackie, które w tym roku podzielone zostały na dwie części, pierwsza oparta była na konkurencjach podstawowych (sztafeta i bojówka) oraz druga - "na wesoło".

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem jurorów, w skład których wchodzili również: Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie, druh Bogdan Cielebąk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP, druh Tomasz Pawłowski, stanęły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Żukowice.

Najlepszą drużyną okazali się strażacy ochotnicy z Brzegu Głogowskiego, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy zawodów OSP Czerna, a trzecie, obrońca tytułu z zeszłego roku, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłody. Na kolejnym miejscu uplasowali się młodzi strażacy z Brzegu Głogowskiego, a dalej za nimi jednostki z Kromolina i Dobrzejowic.


Podczas zawodów można było skosztować pysznej zupy gulaszowej, przygotowanej w kuchni polowej oraz kiełbasek i kaszanek z grilla przez mieszkanki Czernej. Puchary oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Ryszard Kondraciuk, Komendant Gminny OSP druh Jarosław Szmidt oraz komisja sędziowska wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Głogowie, Bogdanem Cielebąkiem.

Ponadto Uchwałą Prezedium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Głogowie podczas zawodów nadano odznaki Strażaka Wzorowego następującym druhom:

- Bartłomiej Zaborniak - OSP Kłoda
- Krystian Skokowski - OSP Kłoda
- Rafał Ratowski - OSP Brzeg Głogowski
- Tomasz Wróbel - OSP Brzeg Głogowski
- Kamil Wołoszczak - OSP Dobrzejowice
- Daniel Słotwiński - OSP Dobrzejowice


Na końcu Wójt Gminy podziękował organizatorom za przygotowanie techniczne obiektu i urządzeń do przeprowadzenia zawodów oraz za obsługę i nadzór nad sprawnym przebiegiem rywalizacji. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Mimo tego, iż w tym roku większość z uczestników postawiło na dobrą zabawę, to nie zabrakło również zaciętej rywalizacji o czołowe miejsca i tytuł najlepszej jednostki OSP w Gminie Żukowice.

Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników, a świetne widowisko i zabawa dla zebranych widzów. Nie rywalizacja była jednak najważniejszym elementem zawodów, a możliwość spotkania się, poznania i wspólnej integracji.

Dziękujemy bardzo Gospodarzom zawodów, jednostce OSP Czerna oraz wszystkim mieszkańcom za bardzo dobre przygotowanie oraz przeprowadzenie zawodów.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry