• odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
poniedziałek, 30 listopada 2020
GMINNE ZAWODY STRAŻACKIE - FESTYN STRAŻACKI 2016 Drukuj
poniedziałek, 16 maja 2016
altW sobotnie popołudnie 14 maja boisko sportowe w Kromolinie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Strażackich o Puchar Wójta Gminy Żukowice.

Zanim jednak rozpoczęły się zawody odbyła się uroczysta msza polowa w intencji strażaków z Gminy Żukowice. Msze odprawił ks. Edward Białas z Brzegu Głogowskiego, który po wspomnianej mszy świętej otrzymał Odznakę Pamiątkową XX-lecia KSRG na obszarze Powiatu Głogowskiego.Część główna – zawody strażackie, które w tym roku po raz kolejny w naszej gminie odbyły się "na wesoło".

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów, w skład których wchodził przedstawiciel Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie, kapitan Grzegorz Karpiński oraz Radny Powiatowy Kamil Halarewicz stanęły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Żukowice. Zawody składały się z czterech konkurencji, a każda z nich dostarczała licznie zebranej na boisku publiczności wiele radości.

Najlepszą drużyną okazali się strażacy ochotnicy z Kromolina, drugie miejsce zajęła drużyna z Brzegu Głogowskiego, a trzecie OSP Kłoda. Na kolejnym miejscu czwartym znalazły się ex aequo strażacy z Czernej i Dobrzejowic.

Podczas zawodów można było skosztować pysznej grochówki oraz kiełbasek przygotowanych w kuchni polowej. Puchary, nagrody oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Ryszard Kondraciuk, Komendant Gminny OSP druh Jarosław Szmidt i członek komisji sędziowskiej Kamil Halarewicz. Nagrody Ufundowali Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak i Radny Powiatu Kamil Halarewicz.

Tradycyjnie już na zawodach strażackich zostały wręczone odznaczenia Pamiątkowe XX-lecia KSRG na obszarze Powiatu Głogowskiego oraz Medale i odznaczenia dla zasłużonych druhów OSP.

Złoty Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa
     Ryszard Kondraciuk

Srebrny Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa
    Jarosław Szmidt   
    Edward Szczepański       
    Zygmunt Czerchowski       

Brązowy Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa
    Michał Ziober   
    Bogdan Malicki           

Odznaka Strażak Wzorowy Uchwała nr V/2016 z dn.25.04.2016
    Bogdan Bury           
    Paweł Nowicki           
    Tomasz Sarna           
    Mateusz Poławski           
    Piotr Kondraciuk               
    Grzegorz Chuchro           
    Robert Skokowski

Wójt Gminy podziękował organizatorom za przygotowanie techniczne obiektu i urządzeń do przeprowadzenia zawodów oraz za obsługę i nadzór nad sprawnym przebiegiem rywalizacji. Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Mimo tego, iż w tym roku większość z uczestników postawiło na dobrą zabawę, to nie zabrakło również zaciętej rywalizacji o czołowe miejsca i tytuł najlepszej jednostki OSP w Gminie Żukowice.

Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników, a świetne widowisko i zabawa dla zebranych widzów. Nie rywalizacja była jednak najważniejszym elementem zawodów, a możliwość spotkania się, poznania i wspólnej integracji.

Po raz pierwszy na zawodach pokazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Kłoda, która wzbudziła wielkie emocje i pokazała, że w Naszej Gminie nie brakuje Młodzieży, która chce zastąpić swoich starszych kolegów, wujków, ojców i dziadków. Dzięki Uprzejmości Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie st. bryg. Piotra Durała mieliśmy możliwość podziwiania drabiny strażackiej należącej do PSP w Głogowie.

Dziękujemy Gospodarzom zawodów jednostce OSP Kromolin za bardzo dobre przygotowanie oraz przeprowadzenie zawodów.
Galeria zdjęć
 
Top! Do góry