• czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
wtorek, 24 listopada 2020
BĘDĄ SZYĆ MASECZKI Drukuj
wtorek, 17 marca 2020

Wczoraj w Gminie Kotla, a dziś w Gminie Żukowice kontynuujemy akcje szkolenia i szycia maseczek ochronnych. Chętne Panie z Naszej Gminy zgłosiły się i w sali narad Urzędu Gminy w Żukowicach odbyło się szkolenie.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa maseczki ochronne są niemal niedostępne na rynku, a ich koszt jest znacznie wyższy niż dotychczas.

Gmina Miejska Głogów, Gmina Wiejska Głogów, Gmina Kotla i Gmina Żukowice wzięły sprawy w swoje ręce.

- „Pozyskaliśmy materiał na maski. Cieszymy się, że w gminie znalazły się Panie, które potrafią szyć i w tej trudnej sytuacji chcą pomóc. Maski z filtrem powstaną dla potrzeb Naszych Gmin - Naszych mieszkańców. Produkcja ruszy już niebawem”- mówi Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.

Sposób wykonania maseczek omówił Pan Kamil Halarewicz ze strefa998.pl.

 
Top! Do góry