• rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
czwartek, 26 listopada 2020
GMINA ŻUKOWICE OTRZYMAŁA KOLEJNE DOFINANSOWANIE: 150.000,00 ZŁ NA POWSTANIE KLUBU SENIORA W ŚWIETLICY W ZABŁOCIU. Drukuj
poniedziałek, 01 czerwca 2020
Gmina Żukowice pozyskała dofinansowanie w wysokości  150.000,00 złotych na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w ramach Programu Wieloletniego „Senior+ na lata 2015-2020. Pozyskane dofinansowanie w blisko 30% pozwoli pokryć koszty utworzenia i wyposażenia placówki.
 
Zarówno w kraju, jak i w Naszej Gminie, przybywa nam seniorów, którzy pomimo wieku i  przeżytych doświadczeń wciąż są pełni energii i chęci do spotkań. Chcemy więc wyjść im na przeciw, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby powstający w Gminie Klub był miejscem atrakcyjnym, przepełnionym życzliwością i oferującym pomoc mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

Klub będzie miał swoją siedzibę w budynku świetlicy wiejskiej w Zabłociu
. Obecnie świetlica jest w trakcie kompleksowej modernizacji, więc seniorzy po jej remoncie będą mieli możliwość uczestniczenia w komfortowych warunkach w zajęciach prowadzonych przez animatorów już w kolejnym roku.

Wartość zadania remontu świetlicy w Zabłociu to kwota blisko 500.000,00 zł,
a pozyskane środki zmniejszą wydatki zaplanowane w budżecie gminy na ten remont.

Realizacja zadania i otrzymane wsparcie finansowe przyczyni się do poprawy jakości życia osób starszych w Gminie Żukowice, pozwoli stworzyć warunki dla integracji oraz umożliwi zwiększenie dostępności i podniesienia jakości usług społecznych.
 
Top! Do góry