• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
czwartek, 03 grudnia 2020
MAMY KOLEJNE 45 000 ZŁ NA LAPTOPY DLA UCZNIÓW Drukuj
czwartek, 18 czerwca 2020
Gmina Żukowice pozyskała kolejne 45 000 złotych na zakup laptopów dla uczniów Gminy Żukowice, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+).

Projekt realizowany pn. „Zdalna Szkoła+” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, realizowanego ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach naboru wniosków ogłoszonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa Gmina Żukowice ubiegała się o 100% dofinansowania na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego i uzyskała dofinansowanie, za które uda się  zakupić kolejne 18 laptopów.

- Po rozmowach z nauczycielami wiemy, że wielu uczniów nadal nie posiada odpowiedniego sprzętu, aby móc realizować podstawy programowe. Dlatego ponownie postanowiliśmy pomóc najmłodszym i przyczynić się do tego, aby nauka zdalna była w miarę możliwości efektywniejsza i przyjemniejsza. Przypomnijmy, że kwietniu Gmina Żukowice przekazała już 20 laptopów zakupionych w ramach 1 edycji programu, a obecnie pozyskane środki pozwolą na zakup kolejnych 18 laptopów - mówi Wójt Gminy Żukowice – Krzysztof Wołoszyn

Zakupiony sprzęt będzie przeznaczony dla nauki zdalnej dla uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+) ze Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim i Szkoły podstawowej im. KEN w Nielubi, działających na terenie Gminy Żukowice.

Wartość projektu: 45 000 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 45 000 PLN 
Top! Do góry