STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
wtorek, 18 maja 2021
KOLEJNE 30 TYS. ZŁ NA REMONT ŚWIETLICY W ZABŁOCIU Drukuj
poniedziałek, 06 lipca 2020
Gmina Żukowice pozyskała kolejne środki finansowe na remont świetlicy wiejskiej w Zabłociu. Tym razem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego udało się pozyskać 30 tys. zł .

W lutym br. Gmina Żukowice złożyła wniosek  w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2020 roku na realizację zadania pn.: „Remont z termomodernizacją Świetlicy Wiejskiej w m. Zabłocie”.

Obecnie świetlica jest w trakcie kompleksowej modernizacji, a realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do rozwoju infrastruktury społeczno-kulturalnej oraz zwiększenia aktywności lokalnej społeczności.

- To dla nas kolejna pozytywna informacja w ostatnim czasie. W ubiegłym miesiącu na ten cel pozyskaliśmy 150.000,00 zł z Ministerstwa, a teraz dodatkowo kolejna ważna dotacja. Remont świetlicy to koszt blisko 500 tys. zł, tym bardziej cieszy nas każda pozyskana na ten cel złotówka. Już dziś z niecierpliwością wyczekujemy zakończenia inwestycji – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice

Wartość zadania remontu świetlicy w Zabłociu to kwota blisko 500.000,00 zł, a pozyskane środki zmniejszą wydatki zaplanowane w budżecie gminy na ten remont.

 

 

alt
 
Top! Do góry