• chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
czwartek, 03 grudnia 2020
WRĘCZONO PROMESY DLA OSP ! Drukuj
środa, 15 lipca 2020
W piątek 10 lipca przedstawiciele jednostek OSP Brzeg Głogowski, Dobrzejowice i Kłoda odebrali promesy na łączną kwotę blisko 22 tys. zł na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Żukowice.

Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup nowego sprzętu w postaci: hełmów, radiotelefonu, węży do motopomp, węży tłocznych, pilarki STIHL, tłumic gumowych ze stylem teleskopowym, butów strażackich, kominiarek i ubrań koszarowych.

Wniosek złożony przez Druhów we współpracy z Referatem Gospodarczym Urzędu Gminy Żukowice uzyskał pozytywną ocenę w ramach ogólnopolskiego programu wsparcia druhów ochotników „Ogólnopolski program  finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinasowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To kolejne nowe i bardzo ważne wyposażenie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Żukowice w tym roku, a zakupiony sprzęt przyczyni się do podniesienia gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych i tym samym zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa publicznego – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.
 
Całkowita wartość zakupu sprzętu to ok. 31 500 zł.


      

 
Top! Do góry