STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
niedziela, 14 kwietnia 2024
POMAGAMY INNYM... Drukuj
wtorek, 19 lutego 2019
alt24. stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyła się akcja charytatywna „Kiermasz słodkości”, której celem było zgromadzenie funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom w ramach kampanii UNICEF „Prezent bez Pudła”.

W realizację przedsięwzięcia zaangażowali się nie tylko wolontariusze, ale znaczna część społeczności szkolnej. Jak zawsze nieocenionym wsparciem okazała się pomoc rodziców, którzy bardzo chętnie przyłączyli się do kolejnego działania Szkolnego Klubu Wolontariatu

Akcja charytatywna  odbyła się podczas szkolnej zabawy karnawałowej kl. 4- 8, dlatego uczestnikom spodobał się pomysł na „słodką przerwę” tym bardziej, że dochód był przeznaczony na szczytny cel. Było słodko i wesoło, i co najważniejsze dopisała frekwencja. Wszyscy, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice, chcieli „zaakcentować” swój udział.
 
Hojność darczyńców  przerosła  oczekiwania organizatorów. Zebraliśmy 303 zł. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że oprócz darowizny na rzecz zakupu 3 wyprawek szkolnych /6 plecaków, 60 zeszytów, 300 ołówków/, pozostałą kwotę przekażemy jako darowiznę na rzecz zakupu zestawu do walki z chorobami , ratując w ten sposób życie dzieciom /szczepionki przeciw polio, gruźlicy i tężcowi – pomoc dla 40 dzieci/ oraz szczepionkę przeciw gruźlicy/ 20 dawek/.

Od września 2018r.
wolontariusze poznają różne działania wolontariackie,  począwszy od środowiska lokalnego, poprzez udział w akcjach ogólnopolskich, tym razem było to zaangażowanie w pomoc humanitarną dla dzieci z innego kontynentu.
Dziękujemy Wszystkim za najcenniejszy dar - bezinteresowną pomoc i życzliwość!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim Katarzyna Kraus oraz opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry