STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
niedziela, 14 kwietnia 2024
GMINA ŻUKOWICE PODPISUJE KOLEJNĄ DEKLARACJĘ WSPÓŁPRACY Drukuj
czwartek, 30 stycznia 2020
W Sali Reprezentacyjnej im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie, odbyła się uroczystość podpisania wspólnej deklaracji przedstawicieli KGHM z władzami samorządowymi, dotyczącej współpracy w realizowaniu projektów prorodzinnych w 2020 r. 

Proponowane działania na rzecz rodziny obejmują m.in. programy zdrowotne, profilaktyczne i szkoleniowe skierowane do młodzieży, rodziców i nauczycieli ze szkół Zagłębia Miedziowego. Deklarację współpracy w imieniu Gminy Żukowice, podpisał Wójt Gminy Żukowice - Krzysztof Wołoszyn.

- Dzisiaj w nawiązaniu do podpisanej kilka dni temu Deklaracji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przyłączyliśmy się w daleko idącą współpracę z KGHM w zakresie zarówno polityki społecznej jak i edukacyjnej. Dzięki temu pokazujemy wolę wspólnego działania na rzecz lokalnych społeczności i wzmacniania naszej roli, ale przede wszystkim przygotowania naszego społeczeństwa do przyszłych wyzwań i realizacji ich oczekiwań – mówi Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.
 
Podpisana w dniu dzisiejszym deklaracja, poprzedzona była badaniami wśród młodzieży na temat roli rodziny w ówczesnym świecie. Młodych ludzi pytano też o oczekiwania na rynku pracy, w jakim kierunku chcą pójść oraz jakie maja plany w kwestii swojej kariery zawodowej. Deklarację, którą podpisały dzisiaj lokalne samorządy z KGHM zakłada współpracę na kilku płaszczyznach, m.in. edukacji i rodziny.

GALERIA ZDJĘĆ
 
Top! Do góry