STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
niedziela, 14 kwietnia 2024
ZŁOTE GODY W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
czwartek, 06 lutego 2020
Złote Gody to jubileusz, obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście.

50 lat małżeństwa to wspaniały przykład do naśladowania dla dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem Jubilaci świadczą, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Na żaden medal nie pracuje się tak długo…

Z tej okazji w dniu 5 lutego 2020 r. w głogowskim ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Z Gminy Żukowice odznaczone zostały dwie pary: p. Krystyna i Adolf Adamowicz oraz p. Elżbieta i Hipolit Rękoś z Nielubi.

Wójt Gminy Żukowice - Krzysztof Wołoszyn złożył jubilatom życzenia i dodał, że wspólnie przeżyte 50 i więcej lat, to piękny czas, symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.  
                                                                                                                            
 - Dla nas, wasz jubileusz jest przykładem, jak właściwie rozumieć dar małżeństwa. To nie tylko jednorazowe przyrzeczenie i zmiana stanu cywilnego, ale wzajemne wspieranie się i uzupełnianie - mówił gospodarz gminy.

Po uroczystym przemówieniu Wójt Gminy, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, udekorował Szanownych Jubilatów medalami. Nie zabrakło również listów gratulacyjnych,  kwiatów oraz zdjęć.
 
Jubilatom gratulujemy i życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.

GALERIA ZDJĘĆ


 
 
Top! Do góry