STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
niedziela, 14 kwietnia 2024
SPOTKANIE Z POLICJANTEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
środa, 12 lutego 2020
W dniu 07.02.2020 roku w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – III z młodszym aspirantem Piotrem Juskowiakiem, który pełni funkcję dzielnicowego na terenie Gminy Żukowice.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusz policji zaprezentował ciekawą prezentację multimedialną oraz omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

Nasz Gość przypomniał również o zasadach zachowania na drodze oraz postępowania podczas nieobecności osób dorosłych w domu.

Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Poruszone tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjanta. Na pożegnanie wszyscy uczniowie serdecznie podziękowali za wizytę i cenne wskazówki.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

GALERIA ZDJĘĆ
 
Top! Do góry