STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
niedziela, 14 lipca 2024
PODSUMOWANIE FERII W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W NIELUBI Drukuj
czwartek, 27 lutego 2020
„Ferie w bibliotece” są bardzo lubianą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci. Jak corocznie Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi przygotowała urozmaicony program zajęć w miejscowościach: Nielubia, Brzeg Głogowski, Kromolin i Dobrzejowice.

Dzieci z całej gminy miały okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych codziennie przez bibliotekarzy. W Nielubi na dzieci czekały takie atrakcje jak: warsztaty plastyczne, wyjazdy do kina, warsztaty rozwojowe z djembe, zajęcia cukiernicze czy mini kino. Dzieci wspólnie szykowały zdrowe śniadanie, tworzyły maski karnawałowe, a także uczyły się kształtować ludziki lego z gliny. W bibliotece zagościł Teatr Duet z Krakowa wystawiając spektakl pt. "Królewna o złotym sercu". Uczestnicy ferii brali również udział w wielu konkursach zorganizowanych przez bibliotekę tj.: "Mam Talent" czy "Konkurs literacko-plastyczny".

W filiach w Kromolinie, Dobrzejowicach oraz Brzegu Głogowskim na dzieci czekało sporo atrakcji w formie warsztatów plastycznych, konkursów czy pokazów filmowych. Dzieci bawiły się robiąc gniotki, grając w gry planszowe oraz sprawdzając się ruchowo podczas sportowych konkurencji. Ciekawą propozycją okazały się zajęcia recyklingowe, podczas których uczestnicy ferii tworzyli wymarzone miasto z pudełek po różnych produktach. Na zakończenie ferii dzieci otrzymały nagrody za uczestnictwo w konkursach sportowych oraz plastycznych.

Podsumowaniem ferii był bal karnawałowy, który odbył się w Nielubi. Cieszy nas to, że udało się nam zintegrować dzieci z różnych miejscowości i wspólnie spędzić czas w bibliotece. 

Organizatorem „Ferii w bibliotece” jest Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi, natomiast wyjazdy do kina podczas ferii zorganizowane zostały z Funduszu Sołeckiego wsi Nielubia.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Top! Do góry