STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
sobota, 24 lutego 2024
ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2020
28 lutego 2020 roku, w  Urzędzie Gminy Żukowice odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Udział w nim wzięły dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy, które awansowały z etapu szkolnego turnieju. Jego ideą jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestnicy turnieju otrzymali do rozwiązania test pisemny, który składał się z 20 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowicach - pan Jarosław Szmidt oraz pracownik Urzędu Gminy Żukowice.

W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy I-VI) na podium uplasowali się uczniowie:  I miejsce - Maciej Muszka ze Szkoły Podstawowej im Św. Floriana w Brzegu GłogowskimII miejsce zajęła Urszula Frątczak ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi, III miejsce przypadło Danielowi Nolbertowi, także ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim .

W II grupie wiekowej (szkoły podstawowe klasy VII-VIII ), I miejsce zajęła Karolina Pieńko ze Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim, II miejsce zdobyła Sara Glińska również ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim,  natomiast na III miejscu uplasowała się Klaudia Kondraciuk  ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi.

Zwycięzcy z miejsca I i II w obu grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 18 marca w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.

Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych wykazali się ogromną  wiedzą związaną z  tematami pożarnictwa. Organizatorzy nie spodziewali się rozegrania aż czterech dodatkowych dogrywek!
Zwycięzcy  otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, ponadto I miejsca w obu grupach wiekowych zostały nagrodzone czujnikami tlenku węgla.

Nagrody zostały  ufundowane przez Wójta Gminy Żukowice, Pana Krzysztofa Wołoszyn oraz Dolnośląska Izba Rolnicza oddział w Głogowie. .

GALERIA ZDJĘĆ
 
Top! Do góry