STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
sobota, 24 lutego 2024
SZKOLNE ELIMINACJE DO POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS I-III Drukuj
wtorek, 03 marca 2020
W dniu 26 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III. Główne cele tego wydarzenia to pielęgnowanie piękna i kultury języka, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania sztuką recytacji oraz doskonalenie kompetencji językowych, rozwijanie pamięci i wyrabianie odwagi i śmiałości.

Wszyscy uczniowie przed rozpoczęciem recytacji wykonali ćwiczenia usprawniające narządy mowy, a więc gimnastkę buzi i języka, które miały na celu przygotowanie uczniów do prawidłowego mówienia. Następnie wybrani przedstawiciele każdej z klas zaprezentowali przygotowane wcześniej interpretacje wybranych utworów. Komisja oceniając recytację, brała pod uwagę stopień pamięciowego opanowania tekstu, technikę i wyrazistość wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja wyłoniła laureatów z każdej klasy:
Sandra Krawczuk – klasa I,
Nikola Borucka – klasa II,
Aleksandra Dermanowska – klasa III.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentowali naszą szkołę w II etapie eliminacji rejonowych do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Szkole Podstawowej w Jerzmanowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

GALERIA ZDJĘĆ
 
 
Top! Do góry