STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
sobota, 24 lutego 2024
UCZNIOWIE Z TERENU GMINY ŻUKOWICE KONTYNUUJĄ BASENOWĄ ZABAWĘ Drukuj
wtorek, 03 marca 2020

Uczniowie Szkól Podstawowych z terenu Gminy Żukowice wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego, kontynuują basenowa zabawę. Jak już wcześnie pisaliśmy, po raz kolejny Gmina Żukowice pozyskała środki z Fundacji KGHM polska Miedź na realizację programu „Czas na basen, czas na zdrowie dzieci z Gminy Żukowice”. Dzięki temu dzieci i młodzież bierze udział w zajęciach ruchowych oraz nauki pływania na głogowskim obiekcie.

Realizacja zajęć, jest dla uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Żukowice jedyną możliwością zdobycia i opanowania umiejętności pływackich, dlatego tak bardzo cieszymy się z pozyskanych na ten cel środków
- mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice


Całkowity koszt realizacji projektu obejmujący koszty udostępnienia infrastruktury pływalni oraz zorganizowania transportu dla uczniów wyniesie ok. 60.000 zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji Polska Miedź z siedzibą w Lubinie w ramach realizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. Programu Promocji Zdrowia. Program w gminie realizowany będzie przez cały rok szkolny 2019/2020.


 


 

 
Top! Do góry