STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
niedziela, 14 kwietnia 2024
RUSZYŁA NOWA APLIKACJA naMIEDZI PROMUJĄCA REGION ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO Drukuj
wtorek, 21 lipca 2020
Zainstaluj, zainspiruj się, odkrywaj - KGHM Polska Miedź S.A. oraz samorządy Dolnego Śląska zapraszają mieszkańców i turystów do zwiedzania nieznanych miejsc w Zagłębiu Miedziowym.

Jest to możliwe, dzięki darmowej aplikacji na telefony komórkowe „naMIEDZI”, która zabierze użytkowników w intrygującą podróż po regionie. Aplikacja na telefony wystartowała z ponad 20 trasami między Legnicą, a Głogowem.

250 punktów, w tym miejsca znajdujące się na terenie Gminy Żukowice związane z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu opisano krótkimi tekstami oraz zilustrowano zdjęciami lub materiałami filmowymi. Do skorzystania z aplikacji naMIEDZI wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Ma to zachęcić do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI służy całemu regionowi.

Pięć ścieżek tematycznych poświęcono polskiej miedzi, od której pochodzi zwyczajowa nazwa Zagłębie Miedziowe. Użytkownicy aplikacji będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, w jakim celu używa się dronów pod zmienią i jaką drogę musi przebyć szara ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99% Cu.

Aplikacja została napisana z myślą o użytkownikach dwóch najpopularniejszych, mobilnych systemów operacyjnych – iOs (wersja 12.4 i wyżej) i Android (wersja 8.1 i wyżej). „naMIEDZI” prowadzi użytkownika po trasie zwiedzania dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz technologii iBeacon. Do działania aplikacji niezbędne jest połączenie internetowe oraz aktywny Bluetooth. Powstała ona dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji i zwiedzania Zagłębia Miedziowego. Więcej informacji dostępne na stronie: https://namiedzi.com/

Galeria zdjęć


 
 
Top! Do góry