STRONA ARCHIWALNA - aktualny adres strony to https://www.zukowice.pl
Start
sobota, 24 lutego 2024
POMÓŻMY FILIPKOWI - ZBIERAJMY NAKRĘTKI ! Drukuj
środa, 05 października 2011

            

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY

ZBIERAJMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI !

W ten sposób możemy pomóc NASZEMU MAŁEMU MIESZKAŃCOWI GMINY -  w ten sposób  możemy przyczynić się do wysłania Filipka na turnus rehabilitacyjny. Razem możemy Więcej! Dołącz do nas! Zachęć swoich znajomych do zbierania plastikowych nakrętek!  Tak niewiele potrzeba, by dać komuś odrobinę radości.

NAKRĘTKI  PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SZKÓŁ NA TERENIE GMINY, DO BIBLIOTEK  NA TERENIE GMINY, GOPS-U, URZĘDU GMINY W ŻUKOWICACH.

Filipek urodził się w 33 tyg. ciąży z wodogłowiem. Pierwsze miesiące jego życia to ciągły pobyt w szpitalu, podczas którego Filipek przeszedł szereg operacji wymiany zastawki komorowo-otrzewnowej.

W związku z przedwczesnym porodem prawe płuco nie rozwinęło się prawidłowo (hipoplazja w postaci braku 1 płata płuca) przez co nasz synek często choruje na zapalenia płuc i oskrzeli. Ponadto u Filipka lekarze zdiagnozowali zespół Arnolda-Chiariego, dysgenezję ciała modzelowatego oraz zespół Pfeiffera. Od 6-go miesiąca życia Filipek leczony jest z powodu epilepsji, jednak mimo leków nie udało się wyeliminować napadów. Jest pod stałą opieką neurochirurga, neurologa, epileptologa, endokrynologa, por. genetycznej, por. okulistycznej oraz rehabilitanta.

 W 5-tym miesiącu życia Filipek rozpoczął systematyczną rehabilitację metodą NDT Bobath, uczestniczy w terapii Integracji Sensorycznej oraz od niedawna w gimnastyce metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzięki systematycznej rehabilitacji, jego wytrwałości i ciężkiej pracy mając obecnie 5 lat Filipek porusza się samodzielnie i niewiele mówi. Jego rozwój psycho-ruchowy jest znacznie opóźniony, dlatego pragniemy, aby Filipek miał możliwość korzystania z wszelkich form, zajęć intensywnie stymulujących jego dalszy rozwój. Chcielibyśmy także, aby miał możliwość wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne i neurokinezjologiczne jednak wiąże się to z kosztami. 

 Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą

ZBIERAJMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI ! 

 

 

 

Można też wspomóc Filipka inaczej – poprzez wsparcie finansowe, aby mógł osiągnąć cel: SPRAWNOŚĆ, SAMODZIELNOŚĆ I ZDROWIE FILIPKA.

Można przekazać 1% podatku na rzecz Filipa wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

 

Należy wpisać nazwę OPP: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające": 1% podatku na rzecz Skiba Filip.

Dziękujemy Państwu za każdy gest pomocy i zrozumienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Top! Do góry